0
29 listopada 2019

Uniktowe wzory – mozaiki DUNIN

Mozaiki dają nam nieograniczone możliwości w kształtowaniu powierzchni – począwszy od tego, że idealnie dopasowują się do każdej formy, a skończywszy na bardzo szerokiej gamie rozwiązań estetycznych. W ofercie marki DUNIN znajdują się zarówno wyjątkowo subtelne kolekcje wzorów z serii Medallion, jak również szklane mozaiki Q Series przeznaczone do obszarów z basenami, czy zmysłowe wzory Arabesco, a także oryginalna kolekcja Jade. Tak więc znajdują one zastosowanie w strefie użytkowej oraz w prywatnych domach.

fot.: DUNIN Mini Hexagon B&W Coral

Podłoga z mozaiki

Mozaika znajduje zastosowania w wykończeniu ścian jak i podłóg. Jej walory dekoracyjne sprzyjają tworzeniu finezyjnych dekoracji oraz trwale zabezpieczają podłoże. Wzory zaproponowane przez markę DUNIN charakteryzują się unikalnym wzornictwem łączącym bieżące trendy z klasycznym kanonem piękna, które nigdy nie przemija. Do tego dochodzi możliwość wykreowania projektów na indywidualne potrzeby danego pomieszczenia. Przestrzeń prywatnych domów, ale także prestiżowe lokale publiczne mogą zyskać unikatowy wygląd o nowatorskim podejściu aranżacyjnym. Piękno zaklęte w naturalnych materiałach stało się inspiracją do stworzenia nowoczesnych i eleganckich wzorów oraz kompozycji. Do tego dochodzi bogactwo kolorów oraz dbałość o detale, dzięki czemu możliwości aranżacyjne miejsc o różnym charakterze są jeszcze większe.

Wzorowane klasycznymi wzorami, układające się w rozety, z motywami roślinnymi przeplatanymi geometrycznymi wstawkami o stonowanej kolorystyce – taka właśnie jest kolekcja Medallion.

fot.: Przykładowe wykorzystanie płytek z kolekcji DUNIN Medallion w przestrzeni publicznej

Połączenie na bazie kontrastujących bieli i czerni można wprowadzić w różnej formie oraz szerokim spektrum układów. W kolekcji Arabesco Mini heksagon miks wzorów z sześciokątnych kostek jest najbardziej czytelną dekoracją.

fot.: Klasyczna szachownica na podłodze w łazience na bazie płytek DUNIN Arabesco Mini Hexagon B&W Mix

Dekoracje ścienne z mozaiki

Dużą zaletą mozaiki kamiennej jest możliwość tworzenia indywidualnych zamówień, które są de facto swoistymi dziełami sztuki. Przykładem artystycznego przetworzenia produktów firmy DUNIN jest autorski projekt wrocławskiej studentki architektury wnętrz, Katarzyny Kłodowskiej, która wykorzystując mozaiki z serii DUNIN Travertine i Emperador samodzielnie zaprojektowała i wykonała autoportret o wym. 50 x70 cm.

fot.: Mozaika - autoportret, Katarzyna Kłodowska 2017. (projekt, realizacja i zdjęcia: Katarzyna Kłodowska)

Szczególne właściwości optyczne oraz duża wytrzymałość to cechy powierzchni wykończonych szklaną mozaiką. Jej przeznaczenie jest bardzo zróżnicowane, ale doskonale sprawdzi się nawet w przestrzeni basenowej. Oprócz podstawowych kolorów kolekcja Q Series posiada także wiele wzorów dopasowanych do oczekiwań odbiorcy.

fot.: Mozaiki DUNIN Q Series na basenie w Pruszczu

Perłowy blask lub połyskująca złotymi refleksami powierzchnia to wyróżnik kolekcji szkalnej mozaiki Jade. Łączy ona piękno mieniących się barwy z wyjątkową formą. Szczególnie polecana do tworzenia dekoracji w łazienkach nowoczesnych.

fot.: Ściany z mozaiką szklaną DUNIN Jade

2019-11-29 14:59:44

Inspiracje mozaiką w kuchni

Następny wpis

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych

Obserwuj nas: